BEZATLIKUMA TEHNOLOĢIJa

 

Par Produktu “FITO”

Funkcionālās pārtikas un barības izpēte pēdējos gados strauji attīstās, palielinās ražošanas industrija. Nozīmīgs izejvielu avots ir augļu un ogu pārstrādes produkti, tai skaitā spiedpaliekas. Spiedpalieku, sevišķi ābolu, apjomi ir lieli, bet to izmantošana nepilnīga.  Spiedpaliekas kā unikāls bioloģiski aktīvu vielu avots ir perspektīvs produkcijai, kas palielina pārtikas un barības vērtību noteiktu funkciju aspektā un kopumā stiprina veselību. Līdzīgi kā ogu-augļu veselības dzērieniem arī uz spiedpalieku bāzes veidotu produktu potenciālo patērētāju loks ir plašāks (medicīnā, veterinārijā, lopkopībā, sociālā aprūpē u.c). Piemēram, ābolu spiedpalieku pektīna, polifenolvielu u.c. nosacīti augstā satura dēļ ir piemērotas papildbarībām, kas dzīvniekiem normalizē gremošanas trakta darbību, sevišķi diarejas gadījumos.

Dabas vielu farmācijas laboratorija FITOSAN piedāvātās papildbarības FITO veicina gremošanu un spurekļa mikrobioma normāla sastāva un aktivitātes atjaunošanu un aktivizē reģenerācijas procesus. Papildbarības augu aktīvās vielas šūnu līmenī normalizē un stiprina fizioloģiskus procesus, kavē destruktīvas reakcijas, darbojas kā antioksidanti, stiprina šūnu apvalkus.

 

Šobrīd Turpināts darbs pie zinātniskās literatūras izpētes par projektā izmantojamiem augiem un augļiem/ogām (to spiedpaliekām).

 

Adrese

Lazdu iela 1, Salaspils,

Salaspils novads LV-2169

Kontakti

Valdis Ieviņš

+371 29372304

lpksbok@e-apollo.lv

Darba laiks

Darba dienās: 10:00 – 18:00