Zeltīte kaviere

 

Ārstniecisko augu zinātāja Zeltīte Kaviere savulaik beigusi Aizupes meža tehnikumu. Strādājusi tajā par pasniedzēju. Zeltīte Kaviere lasa lekcijas arī Meža konsultāciju un pakalpojuma centra meža īpašniekiem rīkotajos semināros.

Zeltītes saimniecība ir specializējusies ārstniecības augu audzēšanā, vākšanā, kaltēšanā un pārstrādē. Pavairošanas vajadzībām siltumnīcā audzē ārstniecības augu stādus, kurus izstāda atklātajās platībās.

Projekta mērķis

Sadarbojoties ar Baltijas Ogu komānijas biedriem Zeltīte strādā pie veselības augu pieprasītāko un jaunu sugu un šķirņu audzēšanas un pēta praktiski lietojamas energoefektīvas metodes veselības augu audzēšanai un sagatavošanai.

  • Izveidot sadarbību ar konkrētiem savvaļas un kultivēto veselības augu pārstrādātājiem, izaudzējot un sagatavojot pārstrādātājiem nepieciešamās izejvielas
  • Ierīkojot kultivēto veselības augu platību ar vienas sugas vairāku šķirņu augiem
  • Atrast audzēšanai un pārstrādei piemērotākās sugas un šķirnes, strādājot ar bioloģiskām lauksaimniecības metodēm Ziemeļvidzemē

PROJEKTĀ IZMANTOTIE un Pētāmie AUGI

Sagaidāmie rezultāti ir efektīva sadarbība ar ražotājiem, kas nodrošinās plašāku ražošanas galaproduktu pielietojamību sulās, našķos un lopbarībā. Izejvielu piemērotība iecerētam mērķim tiks pamatota ar zinātniskas literatūras datiem un balstīta uz veiktajām analīzēm.

Citronliānas augļi un zariņi, monardas laksti, baltais āboliņš, ugunspuķes laksti (ziedošas galotnes ar lapām), pelašķa ziedi, baltais āboliņš, vīgriezes ziedi, melisas lapas, raudenes laksti, gaiļbiksītes lapas, upeņu lapas, mežrozītes augļi, piparmētras, nātru lapas, virši.kumelīšu ziedi, pūķgalve, zemeņu čagas.

Adrese

Lazdu iela 1, Salaspils,

Salaspils novads LV-2169

Kontakti

Valdis Ieviņš

+371 29372304

lpksbok@e-apollo.lv

Darba laiks

Darba dienās: 10:00 – 18:00